Sunny Beach
Sluneční pobřeží je největší bulharské letovisko (nad 200hotelů), které se nachází v jižní části bulharské černomořské riviéry v oblasti okresu Nesebar

Rozkládá  se v zálivu, který má formu půlměsíce obráceného k východu. Severní část komplexu hraničí s městem Svatý Vlas. Jižní část s historickým městem Nesebar, který se nachází na poloostrově.

Sunny beach Klima je zde mořské – měkká zima a sucho a horké léto. Od jiných míst se liší tím, že zde od května do října  svítí slunce 1700 hodin. Vzpružující horský vzduch z blízkých svahů Staré planiny a mořský vánek osvěžují suché a horké dny a způsobují, že jsou zde noci příjemné a prochladlé.

Sluneční pobřeží je jedno z mála míst černomoří, kde se ještě mohou vidět přírodní pískové duny, mezi nimiž roste 16 druhů chráněných rostlin. Pláž komplexu má sypký žluto-zlatý písek, mořské dno má velmi pozvolný spád a proto je výhodné pro koupání.Sluneční pobřeží je nositelem prestižního vyznamenání „Modrá vlajka“ – uznání za zachovalé ekologicky čisté prostředí. Je prvním bulharským střediskem, které si tuto ekocenu zasloužilo. Národní ustavující konference bulharského hnutí „Modrá vlajka“se konalo v Bar Variete 25.06.1993.Historie

Budování střediska začalo v roce 1958. Před více než půl stoletím – 8.června 1959 se v komplexu registroval první zahraniční turista – František Silvestr z českého města Ostrava. Výletník  se usadil v hotelu Kalina a jeho jméno se navždycky zapsalo do kroniky Slunečního pobřeží.


Turismus
Sluneční pobřeží je nejdynamičtěji se rozvíjející komplex bulharského černomoří. Kapacita lůžek v komplexu je nad 300 000. Různorodost ubytovacích míst i míst pro stravování je udivující - od menších, útulných a klidných hotelů do luxusních hotelů s dobře udržovanými parky a bazény s mini akvaparky, podniky a obchody; od malých podniků s živou muzikou do šikézních restaurací, moderních barů a diskoték, ve kterých se můžete veselit do pozdních hodin. 


Zábava na plážiV rámci střediska je vybudován park. Je zde spousta možností ke sportu a odpočinku – jízda na koni, bouling, odkryté a zakryté bazény, mini-golf, surfing, vodní lyžování, jachting, tenisové kluby aj. Ulice v komplexu jsou přestavěny na pěší zony celou sezonu. Turisti se mohou projet autovlakem, velorykšou, nebo romantickým kočárem s koňmi. V komplexu najdete spoustu obchodů, ve kterých si můžete koupit suvenýr, oblečení, bižuterii, jídlo a všechno ostatni, co budete potřebovat.

Důležitá centra:
Mezinárodní letiště Burgas  - 36 km
Krajské město Burgas, /přístav, železniční nádraží/  -  40 km
„Přímořské hlavní město“ - Varna - 90 km
Hlavní město Bulharska –  Sofie - 434 km
Reklama [ --- ]